Lasting hydration for thirsty skin

Twój zabieg Restylane Skinboosters

Przed jakimkolwiek zabiegiem z Restylane Skinboosters czeka Cię konsultacja. Dobrze się do niej przygotuj. Przemyśl wszystkie swoje pytania i zastanów się, jaki efekt chcesz uzyskać. Gorąco zachęcamy do przeczytania serii pytań i odpowiedzi poniżej, aby dowiedzieć się więcej o zabiegach z użyciem Restylane Skinboosters.

Krok pierwszy: Znajdź swój gabinet

Christoph Martschin, dermatolog ze Szwecji, udziela najlepszych porad, jak znaleźć gabinet medycyny estetycznej i lekarza godnego zaufania, z którym będziesz czuć się komfortowo

Obszary zabiegowe

Restylane Skinboosters zapewnia nawilżenie i gładkość skóry twarzy, szyi, dekoltu i dłoni.

Refresh indications and treatment areas
Kurze łapki
Zmarszczki czoła
Policzki
Zmarszczki palacza
Szyja
Zmarszczki wokół ust
Refresh indications and treatment areas
Kurze łapki
Szyja
Zmarszczki wokół ust
Zmarszczki palacza
Zmarszczki czoła
Policzki

O co zapytać lekarza?

Oto kilka pytań, które warto zadać lekarzowi:

  • Jakich rezultatów mogę się spodziewać po zabiegu?
  • Co się dzieje podczas leczenia?
  • Czy moja historia medyczna lub wcześniejsze zabiegi mogą mieć wpływ na leczenie lub stanowić przeciwwskazanie?
  • Czy są jakieś skutki uboczne i środki ostrożności, o których muszę wiedzieć?
  • Czy jest coś, co muszę zrobić przed i po zabiegu?
  • Wszelkie inne pytania, które przyjdą Ci do głowy.

Szczegółowe informacje na temat leczenia preparatami Restylane Skinboosters znajdziesz również w poniższej sekcji FAQ.

Najczęściej zadawane pytania

Przed pierwszym zabiegiem zawsze czeka Cię konsultacja. Przemyśl, jaki efekt chcesz uzyskać i jakie pytania chcesz zadać. Twój lekarz poinformuje Cię o tym, jak bezpiecznie stosować preparaty Restylane, aby spełnić Twoje indywidualne oczekiwania. Zapyta Cię również o Twoją historię medyczną. Po skończonej konsultacji powinnaś czuć się dobrze poinformowana o preparatach Restylane i powinnaś wiedzieć, jakich efektów się spodziewać.

Upewnij się, że w klinice pracuje wykwalifikowany lekarz, który prawidłowo przeprowadzi Twoje leczenie. Takiego lekarza możesz poszukać w krajowych rejestrach licencjonowanych specjalistów medycyny estetycznej. Twój zabieg powinien zostać przeprowadzony w gabinecie lekarskim, który zapewnia prywatność i jest sterylnie czysty. Możesz poprosić o certyfikat przeszkolenia danego lekarza i jego polisę, aby mieć pewność, że ma kwalifikacje i jest ubezpieczony.

Tylko wykwalifikowany lekarz medycyny estetycznej ma kwalifikacje do wykonywania zabiegów preparatami Restylane. W zależności od kraju może to być np. chirurg plastyczny, dermatolog czy stomatolog. W razie wątpliwości zapoznaj się z naszą listą certyfikowanych gabinetów/lekarzy w Twojej okolicy.

Należy Ci się garść wyczerpujących informacji i szczegółowych wyjaśnień dotyczących zabiegu preparatem Restylane:

  • Informacja o możliwościach i ograniczeniach leczenia kwasem hialuronowym.
  • Informacja o możliwych skutkach ubocznych i środkach ostrożności dotyczących leczenia.
  • Informacja o kosztach leczenia i możliwych dalszych zabiegach.
  • Odpowiedzi na pytania powinny być dla Ciebie zrozumiałe i zadowalające.

Pacjenci z rozpoznaną alergią na produkty na bazie kwasu hialuronowego nie powinni być poddawani zabiegom, podobnie jak pacjenci z zaburzeniami krzepnięcia krwi lub aktywnymi chorobami skóry, takimi jak: zapalenie, zakażenie lub guzy w pobliżu obszaru, który ma być poddany zabiegowi. Przed rozpoczęciem zabiegu z użyciem Restylane Skinboosters należy omówić z lekarzem możliwe działania niepożądane, przeciwwskazania i środki ostrożności.

Jeśli masz głębokie zmarszczki i bruzdy, bardziej korzystny może być dla Ciebie inny zabieg. Zapytaj swojego lekarza, jakiego typu zabiegi przyniosą w Twoim przypadku najlepsze rezultaty. Należy pamiętać, że Restylane Skinboosters jest zalecany dla osób, które ukończyły 18 lat.

Produkty Restylane nie były testowane na kobietach w ciąży ani karmiących piersią, dlatego nie są zalecane, jeśli jesteś w ciąży lub karmisz piersią.

Zajrzyj do naszego bloga i dowiedz się więcej.

Referencje:

1. Gubanova EI et al. Poster presented at IMCAS 2015.; Streker M et al. J Drugs Dermatol 2013;12, 990-994.