Dlaczego wybrać lifting z Restylane?
Kości nadają kształt i strukturę naszej twarzy. Wraz z wiekiem wzrasta jednak ich resorpcja, co prowadzi do utraty wyrazistości i konturów, zwłaszcza w linii żuchwy. Inną konsekwencją starzenia jest utrata objętości w środkowej części twarzy, co może prowadzić do spłaszczenia policzków i obwisłej skóry. Podniesienie tkanek za pomocą Restylane zrekompensuje te zmiany. Innym powodem zastosowania liftingu Restylane może być potrzeba poprawienia rysów twarzy oraz wydobycia i podkreślenia indywidualnego charakteru, bez względu na wiek.
Restylane Defyne i Restylane Lyft potrafią się dopasować do każdego wizerunku, zachowując oryginalny, indywidualny wygląd twarzy. Restylane Lyft to nasz najtwardszy wypełniacz, przeznaczony do podnoszenia policzków, podkreślania linii żuchwy lub podbródka oraz redukcji zmarszczek.2 Jeśli masz cieńszą tkankę, bardziej wskazany może być Restylane Defyne, który jest nieco bardziej elastyczny i delikatny.
Efekty zabiegu z Restylane Defyne utrzymują się co najmniej 1 rok 3, a Restylane Lyft daje efekt na co najmniej 24 miesiące, przy jednym zabiegu uzupełniającym. 4

Obszary stosowania Restylane
Restylane Defyne i Restylane Lyft to wypełniacze, przynoszące precyzyjne efekty w zakresie nadania kształtu i podniesienia w miejscu podania preparatu. Obszary twarzy, w których mają zastosowanie te produkty, to na przykład podbródek, linia żuchwy, policzki i grzbiet nosa.
"Mam pacjentów, którzy wyglądają teraz tak samo lub lepiej niż 15 lat temu". Steven Weiner, chirurg plastyczny, USA

Obszary stosowania Restylane
Restylane Defyne i Restylane Lyft to wypełniacze, przynoszące precyzyjne efekty w zakresie nadania kształtu i podniesienia w miejscu podania preparatu. Obszary twarzy, w których mają zastosowanie te produkty, to na przykład podbródek, linia żuchwy, policzki i grzbiet nosa.
"Mam pacjentów, którzy wyglądają teraz tak samo lub lepiej niż 15 lat temu". Steven Weiner, chirurg plastyczny, USA
Twój zabieg Restylane
Zabieg Restylane trwa od 15 do 45 minut, w zależności od miejsca podania. Może się zdarzyć, że będziesz potrzebować korekty około dwa tygodnie po pierwszym zabiegu, aby zoptymalizować efekty. Większość wypełniaczy Restylane zawiera miejscowy środek znieczulający, lidokainę, która minimalizuje dyskomfort podczas zabiegu.
Bezpośrednio po zabiegu preparatem na bazie kwasu hialuronowego mogą wystąpić pewne skutki uboczne, takie jak zaczerwienienie, obrzęk, ból, zasinienie lub tkliwość w miejscu podania. Te działania niepożądane zwykle ustępują w ciągu tygodnia po zabiegu. Wypełniacze są minimalnie inwazyjne, jednak wciąż mogą nieść ze sobą pewne ryzyko. Przed zabiegiem należy omówić z lekarzem wszelkie możliwe zagrożenia i korzyści.
Restylane zapewnia długotrwały, ale nie wieczny efekt, a to znaczy, że możesz regularnie udoskonalać swój wygląd.

Jak to działa?
Kwas hialuronowy jest substancją o wyjątkowej zdolności wiązania wody. Występuje naturalnie w naszych organizmach i we wszystkich warstwach skóry. Utrzymuje miękkość, nawilżenie i elastyczność tkanek. Jednak wraz z wiekiem zdolność organizmu do wytwarzania kwasu hialuronowego maleje, co prowadzi do wysuszenia, skutkiem czego skóra staje się cieńsza, a twarz traci młodzieńczą objętość.
Nasz własny kwas hialuronowy ulega szybkiej degradacji – trwa to od jednego do dwóch dni. Aby kwas hialuronowy, zawarty w Restylane Defyne i Restylane Lyft działał dłużej (co najmniej rok lub nawet dwa w przypadku Restylane Lyft, jeśli pacjent skorzysta z zabiegu uzupełniającego 5), Galderma zastosowała stabilizujące technologie, które opóźniają proces jego degradacji.
Restylane Defyne i Restylane Lyft zawierają kwas hialuronowy, zapewniający dobre wsparcie w utrzymaniu struktury i w nadaniu kształtu.
Restylane jest pierwszym w historii preparatem na bazie stabilizowanego kwasu hialuronowego, niepochodzącym od zwierząt. Został wprowadzony na rynek w 1996 roku.


96 %
badanych twierdzi, że Restylane Lyft spełnił lub przekroczył ich oczekiwania 6
9 na 10
pacjentów ponownie skorzystałoby z Restylane Defyne7
Potwierdzone działanie Restylane od
1996 roku
O co zapytać lekarza
Oto kilka pytań, które warto zadać lekarzowi:
- Jakich rezultatów mogę się spodziewać po zabiegu?
- Co się dzieje podczas leczenia?
- Czy moja historia medyczna lub wcześniejsze zabiegi mogą mieć wpływ na leczenie lub stanowić przeciwwskazanie?
- Czy są jakieś skutki uboczne i środki ostrożności, o których muszę wiedzieć?
- Czy jest coś, co muszę zrobić przed i po zabiegu?
- Wszelkie inne pytania, które przyjdą Ci do głowy.
Szczegółowe informacje na temat zabiegów z zastosowaniem preparatów Restylane znajdziesz również w poniższej sekcji FAQ.

Najczęściej zadawane pytania
Jak mam się przygotować do konsultacji?
Przed pierwszym zabiegiem zawsze czeka Cię konsultacja. Przemyśl, jaki efekt chcesz uzyskać i jakie pytania chcesz zadać. Twój lekarz poinformuje Cię o tym, jak bezpiecznie stosować preparaty Restylane, aby spełnić Twoje indywidualne oczekiwania. Zapyta Cię również o Twoją historię medyczną. Po skończonej konsultacji powinnaś czuć się dobrze poinformowana o preparatach Restylane i powinnaś wiedzieć, jakich efektów się spodziewać.
O czym należy pamiętać, rozważając skorzystanie z zabiegu?
Przede wszystkim zawsze należy skorzystać z usług wykwalifikowanego lekarza. To da Ci pewność, że twój zabieg zostanie prawidłowo wykonany. Takiego lekarza możesz poszukać w krajowych rejestrach licencjonowanych specjalistów medycyny estetycznej. Twój zabieg powinien zostać przeprowadzony w gabinecie lekarskim, który zapewnia prywatność i jest sterylnie czysty. Możesz poprosić o certyfikat przeszkolenia danego lekarza i jego polisę, aby mieć pewność, że ma kwalifikacje i jest ubezpieczony.
Kto ma uprawnienia do wykonywania zabiegów preparatami Restylane?
Tylko wykwalifikowany lekarz medycyny estetycznej ma kwalifikacje do wykonywania zabiegów preparatami Restylane. W zależności od kraju może to być np. chirurg plastyczny, dermatolog czy stomatolog. W razie wątpliwości zapoznaj się z naszą listą certyfikowanych gabinetów/lekarzy w Twojej okolicy.
Czego mam oczekiwać od wybranego przeze mnie lekarza?
Należy Ci się garść wyczerpujących informacji i szczegółowych wyjaśnień dotyczących zabiegu preparatem Restylane:
- Informacja o możliwościach i ograniczeniach leczenia kwasem hialuronowym.
- Informacja o możliwych skutkach ubocznych i środkach ostrożności dotyczących leczenia.
- Informacja o kosztach leczenia i możliwych dalszych zabiegach.
- Odpowiedzi na pytania powinny być dla Ciebie zrozumiałe i zadowalające.
Jakie środki ostrożności powinien mi zalecić mój lekarz?
Istnieje kilka istotnych środków ostrożności, które należy omówić z lekarzem, aby uzyskać zadowalające efekty i uniknąć wszelkich komplikacji. Przedyskutuj ze swoim lekarzem następujące kwestie:
- Jeśli przyjmujesz leki immunosupresyjne
- Jeśli zażywasz aspirynę, niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) lub jakiekolwiek inne leki, które mają wpływ na krzepliwość krwi
- Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące środków ostrożności związanych z leczeniem
Jak podaje się Restylane?
Najpierw lekarz dezynfekuje miejsce zabiegowe. Następnie za pomocą cienkiej igły lub mikrokaniuli wstrzykiwana jest pod skórę niewielka ilość odpowiedniego preparatu Restylane, który wypełni zmarszczki, doda objętości, wymodeluje twarz lub wypełni usta. Po podaniu preparatu lekarz może delikatnie masować obszar poddany zabiegowi, aby wyrównać efekt.
Nasze portfolio

Relaksacja mięśni
Rozluźnij mięśnie twarzy, powodujące powstawanie kurzych łapek i innych zmarszczek mimicznych

Regeneracja
Odśwież swoją skórę od wewnątrz dzięki solidnej porcji głębokiego nawilżenia i zyskaj na długi czas odświeżony, pełen blasku wygląd.

Biostymulacja
Odnów strukturę swojej skóry za pomocą aktywatora kolagenu, który stopniowo buduje fundament młodzieńczej, jędrniejszej Ciebie.
Chcesz skorzystać z zabiegu?
Referencje
- Philipp-Dormston WG et al. Dermatol Surg 2018;44(6):826-832.; Weiss RA et al. Dermatol Surg 2016;42:699–709.; Narins RS et al. Dermatol Surg 2011;37:644–650.
- Talarico S et al. Dermatol Surg 2015;41:1361–1369.; Rzany B et al. Dermatol Surg 2012;38:1153–1161.
- Talarico S et al. Dermatol Surg 2015;41:1361–1369.; Rzany B et al. Dermatol Surg 2012;38:1153–1161.
- Philipp-Dormston WG et al. Dermatol Surg 2018;44(6):826-832.
- Narins RS et al. Dermatol Surg 2008;34:S2–S8.; Rzany B et al. Dermatol Surg 2017;43:58–65.
- Narins RS et al. Dermatol Surg 2008;34:S2–S8.; Rzany B et al. Dermatol Surg 2017;43:58–65.
- Rzany B et al. Dermatol Surg 2017;43:58–65.; Narins RS et al. Dermatol Surg 2008;34:S2–S8.
- Rzany B et al. Dermatol Surg 2012;38:1153–1161.
- Swift A et al. Clin Cosmet Investig Dermatol 2017;10:229–238.