Po co dodajemy objętości?
light
Why Volumize

Dlaczego objętość z Restylane?

Naturalna objętość policzków i ust nadaje twarzy miękkości i krągłości, która kojarzy się z młodym i zdrowym wyglądem. Wraz z wiekiem możemy stracić część tej objętości, przez co policzki robią się płaskie, a skóra wiotczeje. 
Powodem, dla którego zapragniesz zwiększyć objętość może być genetyka, albo po prostu Twoje osobiste marzenia o złagodzeniu rysów twarzy. Może uważasz, że Twoje usta są zbyt wąskie lub za mało wydatne.

Restylane Volyme i Restylane Kysse są miękkie i elastyczne, dzięki czemu Twoja twarz wygląda pięknie nie tylko w spoczynku, ale też kiedy się uśmiechasz i kiedy mówisz.1 Mimo to są wystarczająco jędrne, aby zapewnić odpowiednie podparcie i sprężystość tkanek, utrzymując objętość i kształt na przestrzeni czasu.

Efekty zabiegu Restylane Volyme utrzymują się co najmniej 18 miesięcy2, a zabiegu Restylane Kysse co najmniej 1 rok.3

Obszary zabiegowe

Obszary stosowania Restylane Volyme i Restylane Kysse 

Restylane Volyme i Restylane Kysse to preparaty, które nadają kształt i objętość, zapewniając zrównoważony wygląd – taki, o jakim marzysz. Restylane Volyme stosuje się na policzkach i skroniach, a Restylane Kysse w okolicy ust.

„Usta zawsze były w centrum uwagi, a przez lata istniały różne ideały. Dzisiejsze kobiety marzą o naturalnym wyglądzie”.
Julie Horne, pielęgniarka medycyny estetycznej, Norwegia 

VOLUMIZE_LandingPage_3_Treatment_Areas
Linia żuchwy
Fałdy nosowo-wargowe
Skronie
Policzki
Usta
Broda
Twój zabieg
light
Your treatment

Twój zabieg Restylane

Zabieg Restylane trwa od 15 do 45 minut, w zależności od miejsca podania. Może się zdarzyć, że będziesz potrzebować korekty około dwa tygodnie po pierwszym zabiegu, aby zoptymalizować jego efekty. Większość wypełniaczy Restylane zawiera miejscowy środek znieczulający, lidokainę, która minimalizuje dyskomfort podczas zabiegu.

Bezpośrednio po zabiegu wypełniaczem mogą wystąpić pewne skutki uboczne, takie jak zaczerwienienie, obrzęk, ból, zasinienie lub tkliwość w miejscu podania. Te działania niepożądane zwykle ustępują w ciągu tygodnia po zabiegu. Wypełniacze są minimalnie inwazyjne, jednak wciąż mogą nieść ze sobą pewne ryzyko. Przed zabiegiem należy omówić z lekarzem wszelkie możliwe zagrożenia i korzyści.

Restylane zapewnia długotrwały, ale nie wieczny efekt, a to znaczy, że możesz regularnie udoskonalać swój wygląd.

Jak to działa?
light
How it works

Jak to działa?

Kwas hialuronowy jest substancją o wyjątkowej zdolności wiązania wody. Występuje naturalnie w naszych organizmach i we wszystkich warstwach skóry. Utrzymuje miękkość, nawilżenie i elastyczność tkanek. Jednak wraz z wiekiem zdolność organizmu do wytwarzania kwasu hialuronowego maleje, co prowadzi do wysuszenia, skutkiem czego skóra staje się cieńsza.

Kwas hialuronowy, wystepujący naturalnie w naszym organizmie, ulega szybkiej degradacji – trwa to od jednego do dwóch dni. Aby kwas hialuronowy, zawarty w Restylane Volyme i Restylane Kysse utrzymywał się dłużej (co najmniej rok w przypadku Restylane Kysse4 i nawet do 18 miesięcy w przypadku Restylane Volyme5, jeśli pacjent skorzysta z zabiegu uzupełniającego), Galderma zastosowała stabilizujące technologie, które opóźniają proces jego degradacji.

Restylane Volyme i Restylane Kysse są preparatami na bazie kwasu hialuronowego o miękkiej, ale wystarczająco jędrnej konsystencji, aby zachować objętość i kształt policzków i ust.

Restylane jest pierwszym w historii wypełniaczem na bazie stabilizowanego kwasu hialuronowego, pochodzenia niezwierzęcego. Został wprowadzony na rynek w 1996 roku.

Przed i Po

Zobacz, jakie efekty dają Restylane® VOLYME™ i Restylane® KYSSE™.

Pełne usta po Restylane

96% pacjentów skorzystałoby ponownie z Restylane Kysse6

Efekt zabiegu po użyciu Restylane Kysse trwa do 12 miesięcy7

Efekt zabiegu po użyciu Restylane Volyme trwa co najmniej 18 miesięcy8

Najczęściej zadawane pytania

Przed pierwszym zabiegiem zawsze czeka Cię konsultacja. Przemyśl, jaki efekt chcesz uzyskać i jakie pytania chcesz zadać. Twój lekarz poinformuje Cię o tym, jak bezpiecznie stosować preparaty Restylane, aby spełnić Twoje indywidualne oczekiwania. Zapyta Cię również o Twoją historię medyczną. Po skończonej konsultacji powinnaś czuć się dobrze poinformowana o preparatach Restylane i powinnaś wiedzieć, jakich efektów się spodziewać.

Przede wszystkim zawsze należy skorzystać z usług wykwalifikowanego lekarza. To da Ci pewność, że twój zabieg zostanie prawidłowo wykonany. Takiego lekarza możesz poszukać w krajowych rejestrach licencjonowanych specjalistów medycyny estetycznej. Twój zabieg powinien zostać przeprowadzony w gabinecie lekarskim, który zapewnia prywatność i jest sterylnie czysty. Możesz poprosić o certyfikat przeszkolenia danego lekarza i jego polisę, aby mieć pewność, że ma kwalifikacje i jest ubezpieczony.

Tylko wykwalifikowany lekarz medycyny estetycznej ma kwalifikacje do wykonywania zabiegów preparatami Restylane. W zależności od kraju może to być np. chirurg plastyczny, dermatolog czy stomatolog. W razie wątpliwości zapoznaj się z naszą listą certyfikowanych gabinetów/lekarzy w Twojej okolicy. 

Należy Ci się garść wyczerpujących informacji i szczegółowych wyjaśnień dotyczących zabiegu preparatem Restylane:

 • Informacja o możliwościach i ograniczeniach leczenia kwasem hialuronowym.
 • Informacja o możliwych skutkach ubocznych i środkach ostrożności dotyczących leczenia.
 • Informacja o kosztach leczenia i możliwych dalszych zabiegach.
 • Odpowiedzi na pytania powinny być dla Ciebie zrozumiałe i zadowalające.

Istnieje kilka istotnych środków ostrożności, które należy omówić z lekarzem, aby uzyskać zadowalające efekty i uniknąć wszelkich komplikacji. Przedyskutuj ze swoim lekarzem następujące kwestie:

 • Jeśli przyjmujesz leki immunosupresyjne
 • Jeśli zażywasz aspirynę, niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) lub jakiekolwiek inne leki, które mają wpływ na krzepliwość krwi
 • Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące środków ostrożności związanych z leczeniem

Najpierw lekarz dezynfekuje miejsce zabiegowe. Następnie za pomocą cienkiej igły lub mikrokaniuli wstrzykiwana jest pod skórę niewielka ilość odpowiedniego preparatu Restylane, który wypełni zmarszczki, doda objętości, wymodeluje twarz lub wypełni usta. Po podaniu preparatu lekarz może delikatnie masować obszar poddany zabiegowi, aby wyrównać efekt.

Zajrzyj do naszego bloga i dowiedz się więcej.

Chcesz skorzystać z zabiegu?

Portfolio naszych produktów

Galderma opracowała różnorodne portfolio produktów, które stosowane wspólnie mają działanie holistyczne.

Image
Zabiegi na kurze łapki i zmarszczki

Relaksacja mięśni

Rozluźnij mięśnie twarzy, powodujące powstawanie kurzych łapek i innych zmarszczek mimicznych i pokaż światu, jak naprawdę czujesz się w środku.

Image
Zabiegi na twarz dla głębokiego nawilżenia

Regeneracja

Odśwież swoją skórę od wewnątrz dzięki solidnej porcji głębokiego nawilżenia i zyskaj na długi czas odświeżony, pełen blasku wygląd.

Image
Zabiegi na odnowienie struktury skóry za pomocą aktywatora kolagenu

Biostymulacja

Odnów strukturę swojej skóry za pomocą aktywatora kolagenu, który stopniowo buduje fundament młodzieńczej, jędrniejszej Ciebie. 

Referencje

 1. Philipp-Dormston WG et al. Dermatol Surg 2018;44(6):826-832.
 2. Talarico S et al. Dermatol Surg 2015;41:1361–1369.
 3. Hilton S et al. Dermatol Surg 2018;44:261–269.
 4. Hilton S et al. Dermatol Surg 2018;44:261–269.
 5. Talarico S et al. Dermatol Surg 2015;41:1361–1369.
 6. Cartier H et al. J Drugs Dermatol 2012;11(1Suppl):s17-26.
 7. Hilton S et al. Dermatol Surg 2018;44:261–269.
 8. Talarico S et al. Dermatol Surg 2015;41:1361–1369.