Wypełnienie
light
What about mimic wrinkles

Dlaczego wypełniać z Restylane?

Wraz z wiekiem nasza skóra staje się cieńsza i mniej elastyczna, zmniejsza się też jej zdolność do zatrzymywania wody. Skutkiem tego jest pojawienie się drobnych linii i zmarszczek, a Ty możesz mieć wrażenie, że wyglądasz na zmęczoną, starszą albo smutną. Zabiegi z użyciem preparatów na bazie kwau hialuronowego pomagają przywrócić i utrzymać młody wygląd oraz odzyskać utraconą pewność siebie.3

Restylane to twardszy wypełniacz, który ma zastosowanie w zabiegach wypełniania zmarszczek, w miejscach o wysokim pokryciu tkanką. Restylane Refyne jest z kolei bardziej miękki i elastyczny. Stosuje się go do leczenia bardziej dynamicznych obszarów twarzy, na przykład wokół ust, bruzd nosowo-wargowych i linii marionetki.4 Restylane i Restylane Refyne pomagają Ci udoskonalić wygląd i spełnić Twoje indywidualne potrzeby i pragnienia.

Efekty zabiegów Restylane i Restylane Refyne utrzymują się co najmniej 18 miesięcy przy jednym zabiegu uzupełniającym.5

Obszary zabiegowe

Obszary stosowania Restylane i Restylane Refyne

Restylane i Restylane Refyne to wypełniacze, które służą do redukcji drobnych linii i zmarszczek, zapewniając wyrafinowany i naturalny wygląd. Stosuje się je na przykład w celu zredukowania drobnych zmarszczek wokół ust i oczu, linii marionetek i bruz nosowo-wargowych.

"Kiedy nagle zauważasz, jak oznaki starzenia, zmęczenia albo negatywny wyraz znika z twojej twarzy, to jest to bardzo pozytywne doświadczenie. Zazwyczaj możesz to zobaczyć, gdy pacjenci spojrzą w lustro. Ich twarze się rozpromieniają i jest to bardzo satysfakcjonujący moment dla lekarza medycyny estetycznej."
Christoph Martschin, dermatolog, Szwecja

Treatment areas
Fałdy nosowo-wargowe
Zmarszczki nad ustami
Usta
Linie marionetki
Dolina łez
REFINE FILL Treatment Areas
Fałdy nosowo-wargowe
Dolina łez
Linie marionetki
Usta
Zmarszczki nad ustami
Twój zabieg
light
Jak zlikwidować zmarszczki na twarzy z Restylane

Twój zabieg Restylane

Zabieg Restylane trwa od 15 do 45 minut, w zależności od miejsca podania. Może się zdarzyć, że będziesz potrzebować korekty około dwa tygodnie po pierwszym zabiegu, aby zoptymalizować efekty. Większość wypełniaczy Restylane zawiera miejscowy środek znieczulający, lidokainę, która minimalizuje dyskomfort podczas zabiegu.

Bezpośrednio po zabiegu wypełniaczem mogą wystąpić pewne skutki uboczne, takie jak zaczerwienienie, obrzęk, ból, zasinienie lub tkliwość w miejscu podania. Te działania niepożądane zwykle ustępują w ciągu tygodnia po zabiegu. Wypełniacze są minimalnie inwazyjne, jednak wciąż mogą nieść ze sobą pewne ryzyko. Przed zabiegiem należy omówić z lekarzem wszelkie możliwe zagrożenia i korzyści.

Restylane zapewnia długotrwały, ale nie wieczny efekt, a to znaczy, że możesz regularnie udoskonalać swój wygląd.

Jak to działa?
light
How it works

Jak to działa?

Kwas hialuronowy jest substancją o wyjątkowej zdolności wiązania wody. Występuje naturalnie w naszych organizmach i we wszystkich warstwach skóry. Utrzymuje miękkość, nawilżenie i elastyczność tkanek. Jednak wraz z wiekiem zdolność organizmu do wytwarzania kwasu hialuronowego maleje, co prowadzi do wysuszenia, skutkiem czego skóra staje się cieńsza.

Nasz własny kwas hialuronowy ulega szybkiej degradacji – trwa to od jednego do dwóch dni. Aby kwas hialuronowy, zawarty w Restylane i Restylane Refyne działał dłużej (nawet do 18 miesięcy, jeśli pacjent skorzysta z zabiegu uzupełniającego 6), Galderma zastosowała stabilizujące technologie, które opóźniają proces jego degradacji.

Restylane jest preparatem na bazie kwasu hialuronowego o bardziej jędrnej konsystencji, z kolei Restylane Refyne ma konsystencję bardziej elastyczną, co umożliwia stosowanie go przy różnych rodzajach drobnych linii i zmarszczek.

Restylane jest pierwszym w historii wypełniaczem na bazie stabilizowanego kwasu hialuronowego, niepochodzącym od zwierząt. Został wprowadzony na rynek w 1996 roku, ustanawiając złoty standard w dziedzinie wypełniaczy. To marka, z którą porównywane są wszystkie inne marki.

Przed & Po

Zobacz, jakie efekty dają RESTYLANE® i Restylane® REFYNE™.

Before and after

Długotrwałe rezultaty - do co najmniej 18 miesięcy przy jednym zabiegu.7

96% pacjentów uznało, że ich rezultaty wyglądają naturalnie8

100% pacjentów zobaczyło poprawę wyglądu 1 miesiąc po leczeniu9

Najczęściej zadawane pytania

Przed pierwszym zabiegiem zawsze czeka Cię konsultacja. Przemyśl, jaki efekt chcesz uzyskać i jakie pytania chcesz zadać. Twój lekarz poinformuje Cię o tym, jak bezpiecznie stosować preparaty Restylane, aby spełnić Twoje indywidualne oczekiwania. Zapyta Cię również o Twoją historię medyczną. Po skończonej konsultacji powinnaś czuć się dobrze poinformowana o preparatach Restylane i powinnaś wiedzieć, jakich efektów się spodziewać.

Przede wszystkim zawsze należy skorzystać z usług wykwalifikowanego lekarza. To da Ci pewność, że twój zabieg zostanie prawidłowo wykonany. Takiego lekarza możesz poszukać w krajowych rejestrach licencjonowanych specjalistów medycyny estetycznej. Twój zabieg powinien zostać przeprowadzony w gabinecie lekarskim, który zapewnia prywatność i jest sterylnie czysty. Możesz poprosić o certyfikat przeszkolenia danego lekarza i jego polisę, aby mieć pewność, że ma kwalifikacje i jest ubezpieczony.

Tylko wykwalifikowany lekarz medycyny estetycznej ma kwalifikacje do wykonywania zabiegów preparatami Restylane. W zależności od kraju może to być np. chirurg plastyczny, dermatolog czy stomatolog. W razie wątpliwości zapoznaj się z naszą listą certyfikowanych gabinetów/lekarzy w Twojej okolicy. 

Należy Ci się garść wyczerpujących informacji i szczegółowych wyjaśnień dotyczących zabiegu preparatem Restylane:

 • Informacja o możliwościach i ograniczeniach leczenia kwasem hialuronowym.
 • Informacja o możliwych skutkach ubocznych i środkach ostrożności dotyczących leczenia.
 • Informacja o kosztach leczenia i możliwych dalszych zabiegach.
 • Odpowiedzi na pytania powinny być dla Ciebie zrozumiałe i zadowalające.

Istnieje kilka istotnych środków ostrożności, które należy omówić z lekarzem, aby uzyskać zadowalające efekty i uniknąć wszelkich komplikacji. Przedyskutuj ze swoim lekarzem następujące kwestie:

 • Jeśli przyjmujesz leki immunosupresyjne
 • Jeśli zażywasz aspirynę, niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) lub jakiekolwiek inne leki, które mają wpływ na krzepliwość krwi
 • Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące środków ostrożności związanych z leczeniem

Najpierw lekarz dezynfekuje miejsce zabiegowe. Następnie za pomocą cienkiej igły lub mikrokaniuli wstrzykiwana jest pod skórę niewielka ilość odpowiedniego preparatu Restylane, który wypełni zmarszczki, doda objętości, wymodeluje twarz lub wypełni usta. Po podaniu preparatu lekarz może delikatnie masować obszar poddany zabiegowi, aby wyrównać efekt.

Zajrzyj do naszego bloga i dowiedz się więcej.

Nasze portfolio

Galderma opracowała różnorodne portfolio produktów, które stosowane wspólnie mają działanie holistyczne.

Image
Zabiegi na kurze łapki i zmarszczki

Relaksacja mięśni

Rozluźnij mięśnie twarzy, powodujące powstawanie kurzych łapek i innych zmarszczek mimicznych

Image
Zabiegi na twarz dla głębokiego nawilżenia

Regeneracja

Odśwież swoją skórę od wewnątrz dzięki solidnej porcji głębokiego nawilżenia i zyskaj na długi czas odświeżony, pełen blasku wygląd.

Image
Zabiegi na odnowienie struktury skóry za pomocą aktywatora kolagenu

Biostymulacja

Odnów strukturę swojej skóry za pomocą aktywatora kolagenu, który stopniowo buduje fundament młodzieńczej, jędrniejszej Ciebie. 

Chcesz skorzystać z zabiegu?

Referencje

 1. Philipp-Dormston WG et al. Dermatol Surg 2018;44(6):826-832.; Weiss RA et al. Dermatol Surg 2016;42:699–709.; Narins RS et al. Dermatol Surg 2011;37:644–650.
 2. Talarico S et al. Dermatol Surg 2015;41:1361–1369.; Rzany B et al. Dermatol Surg 2012;38:1153–1161.
 3. Talarico S et al. Dermatol Surg 2015;41:1361–1369.; Rzany B et al. Dermatol Surg 2012;38:1153–1161.
 4. Philipp-Dormston WG et al. Dermatol Surg 2018;44(6):826-832.
 5. Narins RS et al. Dermatol Surg 2008;34:S2–S8.; Rzany B et al. Dermatol Surg 2017;43:58–65.
 6. Narins RS et al. Dermatol Surg 2008;34:S2–S8.; Rzany B et al. Dermatol Surg 2017;43:58–65.
 7. Rzany B et al. Dermatol Surg 2017;43:58–65.; Narins RS et al. Dermatol Surg 2008;34:S2–S8.
 8. Rzany B et al. Dermatol Surg 2012;38:1153–1161.
 9. Swift A et al. Clin Cosmet Investig Dermatol 2017;10:229–238.