Pożegnaj zmęczone spojrzenie z Restylane Eyelight

Article: IMG

Efekt zmęczonych oczu to bardzo powszechny problem. Cienie i podkrążone oczy mogą nadawać naszej twarzy zmęczony wyraz bez względu na wiek i płeć oraz niezależnie od tego, jak bardzo jesteśmy wypoczęci! Zmęczone spojrzenie to często wynik utraty objętości w okolicy pod oczami -nazywanej doliną łez. Zastosowanie pod oczami produktu na bazie kwasu hialuronowego Restylane EYELIGHT, pomoże dodać spojrzeniu blasku.

 

Pora odzyskać wypoczęte spojrzenie

Nie chcemy sprawiać wrażenia wiecznie zmęczonych. Zwłaszcza, jeśli podkrążone oczy towarzyszą nam również wtedy, gdy wcale nie czujemy się znużeni.

Jak wynika z niedawno przeprowadzonego badania, wiele osób uważa, że zmęczony wyraz oczu nie koresponduje z ich samopoczuciem. Część z nich czuje się z tego powodu starzej, niż jest w rzeczywistości.1

"Zmęczona twarz, którą widzę w lustrze, nie pasuje do mojego dobrego nastroju." (Kobieta, 34, Finlandia)1

 

Częstym "winowajcą" jest utrata objętości tkanek w obszarze doliny łez

Zmęczony wyraz oczu może być skutkiem wielu czynników. Może być spowodowany przebarwieniami (hiperpigmentacją), które nadają skórze pod oczami ciemniejszy odcień. Inną potencjalną przyczyną efektu zmęczonych oczu są położone powierzchownie naczynia krwionośne.

Jednak często zmęczone spojrzenie to wynik utraty objętości w okolicy pod oczami - nazywanej doliną łez.

Ubytek objętości (lub zanik) tkanek w obrębie doliny łez prowadzi do powstania pod oczami zagłębień lub bruzd. Odbijają one w charakterystyczny sposób światło i rzucają na skórę cienie, wskutek czego oczy sprawiają wrażenie podkrążonych a twarz wygląda na zmęczoną.

 

Utraconą objętość tkanek można odbudować z użyciem preparatu na bazie kwasu hialuronowego.

W zależności od rzeczywistej przyczyny problemu, mamy do wyboru różne zabiegi medycyny estetycznej, pozwalające zlikwidować efekt zmęczonych oczu. Odpowiednio wykwalifikowany lekarz pomoże Ci wybrać rozwiązanie, które najlepiej sprawdzi się w Twoim przypadku.

Jednak jeśli zmęczone spojrzenie jest wynikiem utraty objętości tkanek w obrębie doliny łez, jedną z dostępnych opcji jest jej wypełnienie. Pozwala to zredukować bruzdy i zagłębienia oraz wygładzić skórę, a co za tym idzie - zmienić sposób odbijania się światła od jej powierzchni.

 

W przypadku jakich problemów estetycznych okolic oczu stosuje się RESTYLANE EYELIGHT?

Dla kogo przeznaczony jest zabieg w okolicy pod oczami? Zabiegi polegające na wstrzyknięciu wypełniacza doskonale sprawdzają się w przypadku utraty objętości tkanek i zagłębień w okolicy pod oczami.

Jednak jak już wspominaliśmy powyżej, zmęczony wyraz oczu może mieć wiele różnych przyczyn. Zabieg z użyciem wypełniacza w okolicy pod oczami może nie wyeliminować wszystkich źródeł problemu. Odpowiednio wykwalifikowany lekarz będzie wiedział jak najlepiej Ci pomóc. Może się okazać, że w Twoim konkretnym przypadku konieczny będzie indywidualny plan zabiegowy, który oprócz korekcji doliny łez obejmować będzie również zabiegi poprawiające wygląd i strukturę okolicznych tkanek.

 

Jakiego rodzaju wypełniacz najlepiej nadaje się do okolicy pod oczami?

Wypełniacz podawany w okolicę pod oczami musi mieć stosunkowo twardą, niezbyt elastyczną konsystencję. Pozwala to uniknąć przemieszczania i spłaszczania się preparatu wraz z upływem czasu, co zaprzepaściłoby cały efekt zabiegu.

Obecnie najczęściej stosuje się wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego. Jest to substancja wiążąca wodę, która występuje w całym naszym organizmie, między innymi w skórze, oczach i stawach.

Obecny w organizmie kwas hialuronowy nieustannie podlega trwającemu około dobę cyklowi rozpadu i odtwarzania. Dlatego aby przedłużyć czas utrzymywania się efektów zabiegów, w wypełniaczach stosuje się kwas hialuronowy "stabilizowany" z wykorzystaniem specjalnej technologii sieciowania. W wyniku usieciowania cząsteczek kwasu hialuronowego powstaje trójwymiarowa matryca – przezroczysty żel, który po wstrzyknięciu może zachować swoje właściwości przez wiele miesięcy. Dzięki temu wypełniacz pod oczy pozwala na długi czas zapomnieć o zmęczonym spojrzeniu.

 

SPRAWDZONY: Restylane EYELIGHT kontra zmęczone spojrzenie

Preparat przeznaczony do zabiegów korekcji doliny łez to Restylane EYELIGHT – preparat na bazie kwasu hialuronowego podawany na zasadzie iniekcji. Restylane EYELIGHT zwalcza podstawową przyczynę problemu – utratę objętości tkanek – poprzez wypełnienie powstałego zagłębienia.2,3

Po spłyceniu bruzdy i wygładzeniu doliny łez zmienia się kąt odbicia światła od powierzchni skóry. W efekcie oczy przestają sprawiać wrażenie zmęczonych, spojrzenie nabiera blasku, a twarz wygląda na wypoczętą.

 

SPECJALISTYCZNY: Żel w niezawodnej technologii NASHA, idealny do korekcji doliny łez

Restylane EYELIGHT posiada formę żelu o właściwościach odpowiednich na potrzeby wypełniania doliny łez.2,3

Preparat Restylane EYELIGHT powstaje z wykorzystaniem technologii sieciowania o nazwie NASHA. Jest to metoda, w ramach której kwas hialuronowy poddawany jest tylko nieznacznym modyfikacjom w celu wytworzenia żelu.

Powstały w wyniku zastosowania technologii NASHA usieciowany żel ma twardszą konsystencję, idealną na potrzeby zabiegów korekcji doliny łez i redukcji efektu zmęczonych oczu.2,3

Warto zwrócić uwagę, że zastosowana w preparacie RESTYLANE technologia wytwarzania żelu NASHA cieszy się zaufaniem lekarzy już od ponad 25 lat.4 Na całym świecie przeprowadzono ponad 50 milionów zabiegów z użyciem wypełniaczy RESTYLANE, w tym również zabiegów spłycenia doliny łez w celu redukcji efektu zmęczonych oczu.4

 

REKOMENDOWANY: Lekarze polecają Restylane EYELIGHT

Restylane EYELIGHT jest rekomendowany przez cieszących się autorytetem lekarzy z całego świata.2,3 Preparat został niedawno poddany ocenie w badaniu klinicznym z udziałem kobiet i mężczyzn w wieku od 23 do 68 lat.2 W badaniu wykazano, że:

  • 83% pacjentów było zadowolonych lub bardzo zadowolonych z rezultatów zabiegu korekcji doliny łez. Należy pamiętać, że w wielu przypadkach problemu zmęczonego spojrzenia nie da się wyeliminować wyłącznie wykonując zabieg pod oczy z użyciem wypełniacza. Mimo to ogólny poziom zadowolenia wśród uczestników badania był bardzo wysoki.
  • 82,9% z nich dostrzegało wyraźną poprawę wyglądu po upływie 6,5 miesięcy od zabiegu. Jak już wspominaliśmy, kwas hialuronowy ulega w organizmie stopniowemu rozpadowi, którego tempo może być różne u poszczególnych osób. Jednak wyniki badania wyraźnie wskazują, że ogólnie rzecz biorąc uzyskany efekt jest długotrwały.
  • 94,3% uczestników badania poleciłoby zabieg znajomym i zdecydowałoby się na jego powtórzenie.

 

Czy zabieg jest bolesny? Nie lubię igieł...

Zabieg korekcji doliny łez twa zaledwie kilka minut. Restylane EYELIGHT zawiera lek znieczulający działający miejscowo – lidokainę, która praktycznie całkowicie eliminuje ból. Przed zabiegiem lekarz może też dodatkowo nanieść na skórę krem lub żel z lidokainą.

Na ogół zabieg przebiega szybko, łączy się z minimalnym dyskomfortem i nie wymaga rekonwalescencji, dzięki czemu zaraz po nim można wrócić do codziennych zajęć.

 

Jakie są działania niepożądane?

Działania niepożądane są zwykle łagodne i ustępują w ciągu tygodnia lub dwóch. Pamiętaj, aby przed zabiegiem omówić wszystkie potencjalne działania niepożądane z lekarzem.

 

Jak długo utrzymują się efekty zabiegu?

Czas utrzymywania się efektów zabiegu może być inny u różnych osób, ale zazwyczaj wynosi kilka miesięcy.2 U niektórych osób kwas hialuronowy ulega rozkładowi szybciej, niż u innych. Zabieg z użyciem preparatu Restylane EYELIGHT daje długotrwały, ale nie permanentny efekt, co oznacza, że po pewnym czasie można odpowiednio do preferencji dokonać korekty wypełnienia doliny łez.

Pamiętaj, że dolina łez to bardzo delikatny obszar. Dlatego przed podjęciem decyzji o zabiegu konieczna jest konsultacja z odpowiednio wykwalifikowanym lekarzem. To niezwykle ważne!

Chcesz wiedzieć więcej? Skonsultuj się ze specjalistą z Twojej okolicy. Znajdź gabinet.

 

Referencje

  1. Dane własne (MA-46075) European market survey by Opticom and Galderma, IV kw. 2020 r.
  2. Nikolis A i wsp. A Randomized, Crossover-Controlled Evaluator-Blinded Trial Evaluating Cannula- Vs Needle-Assisted Hyaluronic Acid Injections for Infraorbital Deformities. ASJ 7- 2021.
  3. Dane własne (MA-49047).
  4. Dane własne (MA‑39680).