Image
Restylane Lift

Twój zabieg z
Restylane Defyne i Restylane Lyft 

Przed pierwszym zabiegiem Restylane Defyne lub Restylane Lyft odbędziesz konsultację lekarską. Zastanów się, jaki efekt chcesz uzyskać i jakie pytania możesz zadać swojemu lekarzowi. Gorąco zachęcamy do przeczytania poniższej sekcji pytań i odpowiedzi, aby dowiedzieć się więcej o zabiegach z użyciem preparatów Restylane.

Krok pierwszy: Znajdź swój gabinet

Pamiętaj, aby starannie wybrać gabinet medycyny estetycznej. Gorąco zachęcamy do przeczytania naszego działu FAQ.

W tym filmie chirurg plastyczny z USA, Chris Surek wyjaśnia, jak ważne dla osiągnięcia pożądanych rezultatów jest omówienie indywidualnych celów pacjenta oraz zagadnień z zakresu bezpieczeństwa i skuteczności.

Obszary zabiegowe

Restylane Defyne i Restylane Lyft zapewniają efekt liftingu, a także poprawy struktury, kształtu i podkreślenia rysów twarzy.

Restylane Lift Treatment areas include: Nasobial lines,chin,jawline, marionette lines and cheeks
Policzki
Linie marionetki
Linia żuchwy
Fałdy nosowo-wargowe
Broda
Restylane Lift Treatment areas include: Nasobial lines,chin,jawline, marionette lines and cheeks
Fałdy nosowo-wargowe
Linia żuchwy
Broda
Policzki
Linie marionetki

O co zapytać lekarza

Oto kilka pytań, które warto zadać lekarzowi:

 • Jakich rezultatów mogę się spodziewać po zabiegu?
 • Co się dzieje podczas leczenia?
 • Czy moja historia medyczna lub wcześniejsze zabiegi mogą mieć wpływ na leczenie lub stanowić przeciwwskazanie?
 • Czy są jakieś skutki uboczne i środki ostrożności, o których muszę wiedzieć?
 • Czy jest coś, co muszę zrobić przed i po zabiegu?

Wszelkie inne pytania, które przyjdą Ci do głowy.

Szczegółowe informacje na temat zabiegów z zastosowaniem preparatów Restylane znajdziesz również w poniższej sekcji FAQ.

Najczęściej zadawane pytania

Przed pierwszym zabiegiem zawsze czeka Cię konsultacja. Przemyśl, jaki efekt chcesz uzyskać i jakie pytania chcesz zadać. Twój lekarz poinformuje Cię o tym, jak bezpiecznie stosować preparaty Restylane, aby spełnić Twoje indywidualne oczekiwania. Zapyta Cię również o Twoją historię medyczną. Po skończonej konsultacji powinnaś czuć się dobrze poinformowana o preparatach Restylane i powinnaś wiedzieć, jakich efektów się spodziewać.

Przede wszystkim zawsze należy skorzystać z usług wykwalifikowanego lekarza. To da Ci pewność, że twój zabieg zostanie prawidłowo wykonany. Takiego lekarza możesz poszukać w krajowych rejestrach licencjonowanych specjalistów medycyny estetycznej. Twój zabieg powinien zostać przeprowadzony w gabinecie lekarskim, który zapewnia prywatność i jest sterylnie czysty. Możesz poprosić o certyfikat przeszkolenia danego lekarza i jego polisę, aby mieć pewność, że ma kwalifikacje i jest ubezpieczony.

Tylko wykwalifikowany lekarz medycyny estetycznej ma kwalifikacje do wykonywania zabiegów preparatami Restylane. W zależności od kraju może to być np. chirurg plastyczny, dermatolog czy stomatolog. W razie wątpliwości zapoznaj się z naszą listą certyfikowanych gabinetów/lekarzy w Twojej okolicy. 

Należy Ci się garść wyczerpujących informacji i szczegółowych wyjaśnień dotyczących zabiegu preparatem Restylane:

 • Informacja o możliwościach i ograniczeniach leczenia kwasem hialuronowym.
 • Informacja o możliwych skutkach ubocznych i środkach ostrożności dotyczących leczenia.
 • Informacja o kosztach leczenia i możliwych dalszych zabiegach.
 • Odpowiedzi na pytania powinny być dla Ciebie zrozumiałe i zadowalające.

Istnieje kilka istotnych środków ostrożności, które należy omówić z lekarzem, aby uzyskać zadowalające efekty i uniknąć wszelkich komplikacji. Przedyskutuj ze swoim lekarzem następujące kwestie:

 • Jeśli przyjmujesz leki immunosupresyjne
 • Jeśli zażywasz aspirynę, niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) lub jakiekolwiek inne leki, które mają wpływ na krzepliwość krwi
 • Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące środków ostrożności związanych z leczeniem

Najpierw lekarz dezynfekuje miejsce zabiegowe. Następnie za pomocą cienkiej igły lub mikrokaniuli wstrzykiwana jest pod skórę niewielka ilość odpowiedniego preparatu Restylane, który wypełni zmarszczki, doda objętości, wymodeluje twarz lub wypełni usta. Po podaniu preparatu lekarz może delikatnie masować obszar poddany zabiegowi, aby wyrównać efekt.

Zajrzyj do naszego bloga i dowiedz się więcej.